loader
Karty Charakterystyki

Co należy zrobić, jeśli drukarka drukuje puste etykiety?

Jeśli drukarka drukuje puste etykiety lub z odstępami, nie należy spieszyć się z pomocą do technika. Istnieje możliwość samodzielnego i bezpłatnego rozwiązania problemu na miejscu. Tak więc, następujące są przyczyny:

  • Pierwszą i prostą czynnością jest sprawdzenie, czy drukarka jest podłączona do komputera i czy sterowniki drukarki etykiet są poprawnie zainstalowane.
  • Po drugie, należy sprawdzić materiały eksploatacyjne drukarki etykiet. Jeśli używasz drukarki termicznej, musisz sprawdzić materiał, na którym drukujesz etykiety. Można to zrobić samodzielnie i bardzo łatwo: wystarczy przesunąć paznokciem lub palcem po powierzchni etykiety i jeśli na powierzchni widać czarny pasek, oznacza to, że mamy przed sobą etykietę termiczną. Jeśli powierzchnia jest czysta i bez pasków, to mamy do czynienia z etykietą termotransferową - drukowanie na drukarce termicznej z tym materiałem eksploatacyjnym nie jest możliwe. Zalecamy również sprawdzenie wstążki. Wstążka dostępna jest w kilku wariantach - zwijana do wewnątrz lub na zewnątrz. Jeśli nie masz pod ręką faktur dostawcy i nie wiesz, które uzwojenie jest przed tobą, możesz to również sprawdzić ręcznie. Wystarczy nakleić istniejącą etykietę na powierzchnię taśmy, następnie usunąć ją i zobaczyć, po której stronie pozostała warstwa tuszu.
  • Po trzecie, sprawdź ustawienia drukarki. Metoda druku - termiczna lub termotransferowa (określona odpowiednio przez producenta). Obramowania wydruku - Ustaw etykietę na właściwy rozmiar, usuń zbędne słupki i sprawdź linie poziome. Odczyt materiału - odczytywana jest etykieta, która jest wcześniej wydrukowanym czarnym znakiem na podkładzie (jeśli materiał nie jest gęsty). Jeśli materiał jest gęsty, typ odczytu powinien być ustawiony na "Continuous".

Zalecamy również, że jeśli drukarka jest używana stale lub rzadko, ale jest w posiadaniu użytkownika przez dłuższy okres czasu, należy monitorować stan głowicy drukującej.

Ta kontrola, jeśli zostanie przeprowadzona prawidłowo, może odpowiedzieć na pytania takie jak: Drukarka etykiet drukuje jedną etykietę naraz, Drukarka nie drukuje na wszystkich etykietach, Naprawa drukarki lub konfiguracja drukarki, Drukarka zebra drukuje dwie etykiety zamiast jednej, Dlaczego drukarka etykiet nie drukuje, Drukarka etykiet drukuje słabo, Drukarka etykiet zebra nie drukuje, Drukarka etykiet Thecus nie drukuje, Drukarka godex nie drukuje etykiet, Drukarka zebra zd410 drukuje etykiety w jednym.

Jeśli po wykonaniu wszystkich opisanych tutaj czynności problem nadal występuje, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z ekspertem ds. etykietowania. Pamiętaj, że diagnoza postawiona na czas pozwala zaoszczędzić pieniądze i zasoby. 

Więcej informacji na: http://pomoc-chemiczna.pl