loader
Karty Charakterystyki

9 porad dotyczących pracy w domu

Z obecnym rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, wiele osób po raz pierwszy znajduje się w pracy z domu. W rzeczywistości, ten artykuł jest obecnie pisany z domu. Ponieważ od wielu naukowców i liderów branży wymaga się pracy w domu, zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować koncentrację i produktywność.

1 - Optymalizacja konfiguracji pracy w domu

Zanim zoptymalizujesz swój sprzęt, wydziel w domu obszar przeznaczony wyłącznie do pracy (jest to absolutnie konieczne, jeśli masz małe dzieci, ponieważ są one znane z przypadkowego rozlania mleka na klawiatury). Jeśli wolna sypialnia lub piwnica nie wchodzą w grę, spróbuj podzielić istniejącą przestrzeń na dwie części, na przykład umieszczając biurko za kanapą. Jeśli to możliwe, spróbuj ustawić się w pobliżu okna, ponieważ ładny widok i trochę światła słonecznego może sprawić, że poczujesz się mniej odizolowany. Następnie znajdź najwygodniejsze krzesło biurowe, które zapewnia dobre podparcie pleców i utrzymuje oczy na poziomie ekranu, gdy plecy są wyprostowane; upewnij się również, że nadgarstki i szyja są odpowiednio podparte. Z tym zrobić, zacząć podłączając wszystko w razie potrzeby i opracowanie najbardziej wydajne technologicznie ustawienie można sobie pozwolić. Prostym sposobem na wdrożenie tego jest po prostu przyniesienie całego komputera z pracy z powrotem do domu, jeśli to możliwe.

Inną opcją jest skonfigurowanie VPN z pomocą IT, co pozwoli Ci połączyć się z komputerem służbowym z domu, dając Ci dostęp do wszystkich plików zdalnie. Możesz również potencjalnie dodać elementy, których wcześniej nie miałeś w pracy, takie jak drugi lub trzeci ekran, jeśli jest dostępny. Nie zapomnij też o ustawieniu kamery internetowej i/lub mikrofonu! Chociaż jesteś w domu, spotkania nadal mogą się zdarzyć, więc będziesz chciał być przygotowany z odpowiednim sprzętem.

2 - Udekoruj swoje domowe biuro

Rozpaczliwe czasy wymagają desperackich środków. Dlatego konieczne jest, aby każda praca z domu setup zawierał rzeczy, które sprawią, że będziesz szczęśliwy i zachować koncentrację. Rośliny doniczkowe to konieczność; dotleniają miejsce pracy i pomagają zachować spokój. Dla tych, którzy pracują w domu, piłki antystresowe i inne akcesoria z konferencji, w których wcześniej uczestniczyli, są zawsze zabawne. Jeśli masz zwierzaka w klatce, np. ptaka lub chomika, trzymaj je obok siebie; są świetnymi towarzyszami pracy i sprawiają, że czujesz się trochę mniej głupio, gdy mówisz do siebie na głos. Możesz również przykleić do ściany dowolne plakaty ścieżek molekularnych, które masz w domu, co pomoże nadać twojej stacji roboczej bardzo laboratoryjną atmosferę.

3 - Przygotuj plan dnia

Dla osób niewtajemniczonych w pracę w domu, budzenie się w tygodniu bez celu pracy może czuć się bardzo podobnie jak w weekend. Nawet jeśli niekoniecznie musisz, warto ubrać się w swobodne ubrania robocze (oprzyj się chęci pracy w piżamie). Pomocne jest również przygotowanie śniadania i spisanie szczegółowego planu dnia. W miarę możliwości staraj się trzymać swojego normalnego harmonogramu. Utrzymuje to profesjonalną atmosferę i pomaga się skupić, jeśli pojawi się jakieś rozproszenie. Wyznacza również cele na każdy dzień, co jest zawsze ważne, niezależnie od miejsca pracy.

4 - Rób przerwy

Jeśli kiedyś pracowałeś w mokrym laboratorium, pozostając na nogach przez cały dzień, ten aspekt pracy w domu może być najtrudniejszy ze wszystkich. Kluczowe jest, aby zrobić przerwę od siedzenia chociaż, zwłaszcza podczas pracy w domu. Długie siedzenie może odbić się na ciele, więc zrób sobie przerwę lub dwie w ciągu dnia, aby rozruszać nogi. Jeśli to możliwe, idź na spacer wokół bloku, aby oczyścić głowę lub po prostu wstań i zrób sobie wysoką filiżankę kawy lub herbaty. Możesz nawet sporządzić protokoły z przygotowania lunchu! Nie trzeba też wspominać o tym, że należy być nawodnionym i trzymać butelkę z wodą przy biurku, aby zminimalizować wycieczki do kuchni.

W czasie przerwy staraj się także, w miarę możliwości, nawiązać kontakty towarzyskie. W tej chwili większość ludzi na świecie siedzi w domach, więc w czasie tych przerw wyciągnij rękę i połącz się ze współpracownikami, przyjaciółmi lub rodziną przez Internet lub telefon. Odrobina interakcji społecznej, nawet niewielka, może sprawić, że poczujesz się połączony w czasie, gdy świat społecznie się oddala.

5 - W razie potrzeby bierz dni chorobowe

Nie ma sensu próbować pracować, gdy jesteś chory, zwłaszcza w obecnym klimacie. Jeśli masz gorączkę i nie czujesz się dobrze, musisz się poprawić, a jedynym sposobem, aby to zrobić jest odpoczynek. Praca, którą myślisz, że możesz zrobić w międzyczasie, jest niczym w porównaniu z twoim długoterminowym zdrowiem.

6 - Nadmiar komunikacji

Logistyka pracy w domu może wymagać trochę czasu, aby się do niej dostosować, zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację z innymi kolegami. E-maile nie zawsze są otwierane natychmiast, więc jeśli są ważne wiadomości do dostarczenia lub jeśli coś wymaga szczegółowego wyjaśnienia, podnieś słuchawkę i zadzwoń. Jeśli coś trzeba zilustrować, przygotuj prezentację za pomocą kamery internetowej, która dokładnie wyjaśni, co trzeba zrobić. Korzystne może okazać się również korzystanie z narzędzi organizacyjnych on-line, takich jak Asana. Im więcej komunikacji występuje pomiędzy dwoma stronami pracującymi w tandemie, tym mniej błędów. Dobrym pomysłem może być również przygotowanie dziennego lub tygodniowego raportu ze swojej pracy, który można wysłać do przełożonego. To gwarantuje, że wiedzą, nad czym pracujesz i pomaga ci pozostać zorganizowanym i skupionym.

7 - Ograniczenie dostępu do mediów społecznościowych

Pozostań podłączony, aby być na bieżąco i informować się z wiarygodnych źródeł, ale ogranicz czas wyszukiwania wiadomości. To jest niesamowicie łatwe, aby przejść w dół social media rabbit-hole, czytając historię po historii przez godzinę. Nawet jeśli Twoja praca polega na zarządzaniu kontami w mediach społecznościowych, ilość niepewności dotyczącej zdrowia i gospodarki świata może stać się ciężarem, od którego trudno uciec. Zamiast tego, informuj się o wszystkich ważnych wydarzeniach, a następnie spójrz na swój harmonogram (i dekoracje stacji roboczej!), aby utrzymać się na dobrej drodze.

8 - Zrób playlistę

Miej trochę zabawy w domu, robiąc playlistę swoich ulubionych piosenek i podcastów. Pamiętaj, że nie każdy jest tak produktywny podczas słuchania muzyki, ale posiadanie czegoś w tle może często pomóc w skupieniu się i ograniczyć inne rozproszenia wokół domu.

9 - Zrelaksuj się po zakończeniu pracy

Dla wielu w nauce, wiele energii jest wydatkowane w laboratorium i dojazd do pracy. Bez jednego z tych dwóch, łatwo jest czuć się tak, jakbyś nie robił wystarczająco dużo w domu. Jednak Twój mózg nadal potrzebuje trochę czasu, aby się zrelaksować po długim dniu, więc kiedy skończysz, poświęć czas na relaks. Oddaj się wszystkiemu, co nie jest związane z pracą, od ćwiczeń, oglądania telewizji i grania w gry wideo po robienie z dziećmi fortów z poduszek lub spokojne czytanie książki.

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznych i dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w medycynie.i dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.