loader
Karty Charakterystyki

Etykiety na buty

Z całej drogi w dół.

Nieprzypadkowo wybraliśmy tę frazę na tytuł tego artykułu. W końcu "w mgnieniu oka" rządowy program etykietowania szybko nabiera rozpędu.

Pionierem w tej dziedzinie jest znakowanie futer, które zostało oficjalnie wprowadzone 1 października 2016 roku. Jak wynika ze statystyk i obserwacji, projekt ten został uznany za sukces. Na przykład, liczba sprzedanych futer wzrosła 16-krotnie w momencie rozpoczęcia programu w 2016 roku. Ponad 20% producentów i importerów zalegalizowało na rynku towary, które spełniają deklarowaną jakość.

Zamówienie

Nie jest przypadkiem, że tak wiele uwagi poświęca się rynkowi obuwniczemu, ponieważ jest on trzecim co do wielkości po rynku żywności i odzieży. Giganci obuwniczy już poparli ten pomysł, niewątpliwą korzyścią dla biznesu jest absolutna przejrzystość i eliminacja "szarej" konkurencji. Poszczególne sklepy, działy w marketach odzieżowych są przeciwne systemowi. Ogromna liczba butów jest importowana i sprzedawana bez specjalnych oznaczeń lub rejestracji, co naraża kupującego na ryzyko zakupu podrobionych butów o niskiej jakości.

Etykietowanie obuwia, zgodnie z założeniami rządu rosyjskiego, rozwiąże problem importu i produkcji kontrabandy, a nielegalni sprzedawcy będą karani grzywną. Kupujący, z kolei, będzie pewny jakości produktu przy wyborze, będzie mógł dowiedzieć się, kraj producenta, importer do Rosji, marka, wielkość i skład surowców, numer produkcji, data produkcji przez specjalny QR-kod umieszczony na towarach.

W celu realizacji projektu sprzedawcy i producenci muszą zarejestrować się w systemie Honest Mark na oficjalnej stronie Centrum Rozwoju Technologii Perspektywicznych, przesłać dane o towarach, otrzymać unikalne kody QR, umieścić je na produkcji. Sprzedawcy do dalszej pracy potrzebują skanera, który pozwoli im odczytać i oznaczyć zakup towarów w jednej bazie danych.

W tym łańcuchu szczególne miejsce zajmuje rola etykiety. To właśnie dzięki niemu klient może dowiedzieć się wszystkich informacji o produkcie, a producent z kolei może je kompetentnie zastosować. Wysokiej jakości etykiety, które spełniają normy jakościowe, są niezbędne do sprawnego funkcjonowania firmy. Bosla produkuje i sprzedaje zaawansowane technologicznie produkty, które będą niezastąpione w Twojej firmie. Dzięki własnej produkcji, rozwiązujemy problem na czas i dostarczamy do każdego regionu Federacji Rosyjskiej. Współpracując z nami zyskujesz niezawodnego partnera. Istniejąc na rynku około 5 lat, możemy stwierdzić, że nasi klienci są z nami od dawna, a ich liczba rośnie z każdym dniem.

Czego można się spodziewać po uruchomieniu programu? Niewątpliwą zaletą dla rządu jest przejrzystość obrotu towarowego, a co za tym idzie regulacja przepływów pieniężnych. Dla dużych sprzedawców i producentów - znowu przejrzystość na rynku, zwiększenie udziału w podaży i sprzedaży poprzez eliminację "nielegalnych" konkurentów. A niewątpliwą zaletą dla kupującego będzie pełna informacja o produkcie, co pozwoli na wybór produktów wysokiej jakości. Niektórzy analitycy i eksperci przewidują wzrost cen produktów obuwniczych. Nie jest łatwo o tym mówić na tym etapie przygotowań, dlatego poczekamy do uruchomienia programu i będziemy opierać się na konkretnych badaniach i wyliczeniach.