loader
Karty Charakterystyki

Najlepsze rozwiązania w zakresie automatyzacji etykiet w 2021 r.

W LabTAG oferujemy więcej niż etykiety z kodami kreskowymi; oferujemy kompletne rozwiązania identyfikacyjne dla laboratoriów i placówek służby zdrowia. Częścią tego jest zapewnienie najlepszych drukarek, akcesoriów i automatyzacji.

Zastosowanie automatyzacji etykiet w laboratorium przynosi wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu, redukcja błędów i zapobieganie urazom związanym z powtarzającym się stresem. Jeśli chodzi o etykietowanie, automatyczne aplikatory (nazywane również etykieciarkami do probówek) eliminują konieczność ręcznego etykietowania fiolek i płytek, dzięki czemu pracownicy mogą bardziej skupić się na swojej pracy i eksperymentach. Automatyczne etykieciarki są dostępne w różnych rozmiarach i na różnych poziomach automatyzacji - od etykieciarek zbiorczych, w których nieposortowane puste fiolki są wyrzucane do pojemnika, co zapewnia rozwiązanie umożliwiające pracę bez wychodzenia z domu, po etykieciarki półautomatyczne, w których użytkownik ręcznie wprowadza probówki do systemu, jedną po drugiej.

Wymienione tu modele mogą nie tylko drukować etykiety, ale także je naklejać. Można też używać tych urządzeń do zwykłego naklejania etykiet, co jest przydatne, gdy używa się wcześniej wydrukowanych etykiet.

Aby pomóc Ci w wyborze najlepszego modelu, przygotowaliśmy listę pięciu najlepszych automatycznych urządzeń do drukowania i naklejania etykiet dostępnych na rynku. Bez dalszego zastanawiania się, oto one:

  1. Sci-Print VX2/VXL - Firma Scinomix opracowała serię Sci-Print nie tylko do etykietowania probówek, ale także do odkręcania/odkręcania, sortowania, napełniania i skanowania probówek luzem, dzięki czemu jest to wydajny system typu "wszystko w jednym". System ten można dostosować do różnych rozmiarów probówek - od 0,5 ml do 50 ml - i może on nawet obsługiwać płytki o strukturze plastra miodu. Jedyną różnicą między modelami VX2 i VXL jest liczba probówek, które mogą być obsługiwane jednocześnie; model VX2 ma stół roboczy składający się z sześciu półek i może obsługiwać do 600 probówek jednocześnie, natomiast stół roboczy VXL ma dwanaście półek i może obsługiwać 1200 probówek.
  2. cabAxon 2 - cab Axon 2 to kolejna termotransferowa automatyczna drukarka/etykieciarka, która zmieści się na stole roboczym i może generować wysokiej jakości kody kreskowe (600 lub 300 dpi). Mimo że jest to świetna drukarka ze względu na łatwość obsługi i wysoką jakość wydruków, nie może ona wykonywać dodatkowych funkcji, takich jak skanowanie kodów kreskowych czy odkręcanie/odkręcanie probówek.
  3. Sci-Print SOLO - Sci-Print SOLO to półautomatyczna etykieciarka, która zwykle pasuje do większych systemów automatycznych. Model ten może obsługiwać probówki o rozmiarach podobnych do Sci-Print VX2/VXL, a po zainstalowaniu odpowiedniego wyposażenia dodatkowego może również skanować probówki.
  4. Automatyczny stołowy system etykietowania 390S - ten system etykietowania firmy AutoLabe został zaprojektowany z myślą o dokładnym umieszczaniu etykiet na małych probówkach i fiolkach. Ten system drukowania i nakładania etykiet jest wyposażony w opcję kodowania etykiet atramentowych i jest wystarczająco mały, aby zmieścić się na stole.
  5. Wraptor A6200 - Wraptor A6200 firmy Brady znalazł się na naszej liście przede wszystkim ze względu na swoje niewielkie rozmiary i łatwość obsługi, zwłaszcza dzięki dotykowemu monitorowi z ikonami. Ma jednak niższą rozdzielczość niż Hermes Q i tylko etykiety Brady będą działać z tym systemem.

Wybór odpowiedniej maszyny do swojego laboratorium nie jest rozwiązaniem prostym i oczywistym; wymaga wiedzy i doświadczenia, aby zrozumieć, co działa najlepiej. Mamy nadzieję, że ta lista daje Ci wyobrażenie o tym, czego możesz oczekiwać od automatycznej etykieciarki, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasz zespół ekspertów naukowych zawsze służy Ci pomocą.

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznychoraz dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.