loader
Karty Charakterystyki

Infografika E-Cycling: Dane inspirujące firmowe programy zrównoważonego rozwoju

W ten weekend chcieliśmy podzielić się nową infografiką, na którą natrafiliśmy i która naprawdę przykuła naszą uwagę. Została ona stworzona przez CompuCycle, znanego i uznanego przez EPA dostawcę usług recyklingu elektroniki, a my po raz pierwszy zobaczyliśmy ją na bardzo popularnym blogu Treehugger. Dziękujemy im obu za udostępnienie tej doskonałej infografiki.


©CompuCycle

Mimo, że infografika ta nie została stworzona z myślą o menedżerach biznesowych, doskonale podkreśla ona ogromny potencjał, jaki może drzemać w recyklingu elektroniki.

Współczesne biura są bardzo zaawansowane technologicznie, co wiąże się z nieustanną presją aktualizacji do najnowszego modelu. Oprócz typowego komputera stacjonarnego, menedżerowie często posiadają laptopa, smartfona i tablet. Te urządzenia mogą być aktualizowane co roku. A jeśli pracujesz w branży technologicznej lub pracujesz online, prawdopodobnie posiadasz również wiele innych urządzeń elektronicznych.

W większości przypadków wszystkie te odpady są wywożone na wysypisko wraz z pozostałymi odpadami z zakładu. Jednak recykling odpadów elektronicznych można dość łatwo zintegrować z ogólną strategią zrównoważonego rozwoju firmy i radykalnie zmniejszyć ilość odpadów, za które jest się odpowiedzialnym. Jak wskazuje infografika, około 82% odpadów elektronicznych jest poddawanych właściwemu recyklingowi - to dość niski wskaźnik sukcesu, którego większość menedżerów ds. środowiska nie zaakceptowałaby w przypadku innych programów środowiskowych.

E-Cykling nie tylko będzie dobrze wyglądał w publicznym raporcie o zrównoważonym rozwoju (zaufaj nam - ERA z dumą mówi o naszym zaangażowaniu w E-Cykling, które pomogło nam zdobyć nagrodę Accolades Sustainability Award 2012), ale również przyniesie wiele korzyści związanych z zarządzaniem środowiskiem.

Na przykład zmniejszy się ilość gazów cieplarnianych (GHG) emitowanych zazwyczaj podczas transportu i składowania odpadów elektronicznych na wysypiskach, co oznacza, że związane z tym emisje gazów cieplarnianych w Twojej firmie będą niższe. W zależności od dostępnych zasobów, może się okazać, że recykling elektroniczny pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z wysyłką i składowaniem na wysypisku (choć może się okazać, że w Twojej okolicy recykling elektroniczny wiąże się z pewnymi kosztami).

Innym ważnym czynnikiem jest to, że recykling elektroniczny jest bezpieczniejszym sposobem ochrony danych, które mogą być nadal przechowywane na urządzeniach.

Podsumowując: firmy zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że redukcja emisji gazów cieplarnianych i odpadów to nie tylko zadanie zakładów produkcyjnych - dużą rolę mogą odegrać również biura główne i zespoły sprzedaży. Podobnie jak rezygnacja z papieru stała się standardową procedurą w programach zrównoważonego rozwoju biur korporacyjnych, tak i integracja E-Cyklingu. Jest to stosunkowo łatwa metoda poprawy wpływu na środowisko i ochrony poufnych danych.